Żywy Różaniec – wspólnota ludzi, którzy modlą się każdego dnia na Różańcu. Wspólnota jest podzielona na mniejsze grupy po 20 osób. Każdy członek wspólnoty odmawia codziennie przynajmniej jedną tajemnicę różańca. W ten sposób, w ciągu dnia odmawia różaniec. Modlitwa Żywego Różańca wspiera potrzeby całego Kościoła.
Prosze nacisnac na link na 2020
INTENCJE DO MODLITWY ROZANCOWEJ NA 2020 ROK
Prosze nacisnac na link na 2020
Prosze nacisnac na link
Roze Rozancowe Dzieci i Młodzież 2019-20 (2) (1)
Roza Rodzice modla sie za dzieci
Wspólnota Żywego Różańca
- Wspólnota Żywego Różańca założona przez Paulinę Jaricot (1799–1862) w Lyonie w roku 1826. Mając 20 lat Paulina angażuje się w działalność misyjną. Była ona bliskim współpracownikiem św. Jana Marii Vianeya proboszcza z Ars. Wspólnota Żywego Różańca została oficjalnie zatwierdzona i stale wspierana przez papieża Grzegorza XVI i uzyskała status kanoniczny dnia 27 stycznia 1832.
- Wspólnota Żywego Różańca – nie jest czymś nowym w wierze, jest kontynuacją modlitwy Różańcowej, którą promował św. Dominik, i która została mu dana w objawieniu Matki Bożej.
Cel
- Celem Żywego Różańca – uśmierzyć gniew Boga na grzeszny świat przez wstawiennictwo Matki Bożej, modlić się o Boże błogosławieństwo dla Kościoła i o ewangelizację oraz szerzenie wiary, aby przywrócić i pogłębić wiarę w sercach ludzi, sprzyjać nawróceniu grzeszników i wzmocnieniu Świętej Matki Kościoła.
Czas
- O każdej porze dnia i nocy, w każdym miejscu. Członkowie Żywego Różańca mogą organizować spotkania modlitewne na wspólnej modlitwie, czytaniu Pisma Świętego, w celu omówienia kwestii wiary i zasady życia chrześcijańskiego i innych sprawach duchowych.
Podstawowe wymagania
- Posłuszeństwo wobec Jego Świątobliwości Papieża, biskupów diecezji oraz kapłanów parafii, gdzie Stowarzyszenie Żywego Różańca istnieje. Stały udział w życiu Kościoła, poprzez udział we Mszy Świętej, przyjmowaniu sakramentów, aktywne życie chrześcijańskie dla dobra Kościoła katolickiego. Przez modlitwę, ofiarę każdego członka Żywego Różańca, który jest współodpowiedzialny za losy Kościoła katolickiego, zbawienia ludzi i szerzenie wiary!
Obowiązki członków Żywego Różańca
- Każdy członek powinien odmówić modlitwę wg reguły wspólnoty.
- Każdy członek Żywego Różańca powinien być aktywny w życiu wspólnoty parafialnej przez – przyjmowanie sakramentów, częste uczestnictwo w nabożeństwach parafialnych, zachęcając ludzi do bardziej aktywnego działania na rzecz parafii i Kościoła.
Członkowie Żywego Różańca są zachęcani do modlitwy Kościoła: Nieszpory i Jutrznia.
- W miesiącach maju i październiku, które są poświęcone w szczególny sposób NMP i modlitwie różańcowej, członkowie powinni szczególnie oddawać cześć Maryi, odmawiając codziennie, wszystkie 20 tajemnic różańca.
- Członkom Żywego Różańca jest zalecana pomoc chorym i cierpiącym w otrzymaniu sakramentu chorego, aby również wspierać ich swoją obecnością i modlitwą.
- Członkowie Żywego Różańca, mają obowiązek modlitwy za zmarłych członków. Powinni poświęcać modlitwy i cierpienia za zmarłych członków i w osobistych potrzebach.
- Członkowie wspólnoty mają stale pamiętać słowa papieża Grzegorza XVI, który powiedział: “Musimy aktywnie działać po to, aby zapalić serca wszystkich ludzi do gorliwości, szacunku, miłości i oddania się Maryi Panny. Musimy pracować więcej, aby rozprzestrzeniać Żywy Różaniec nieustannie, aby ilość osób i łask, które otrzymujemy stale wzrastała. Trzeba nam się śpieszyć, aby się udoskonalać i wzrastać w cnotach. Oddajemy się w ręce Najświętszej Maryi Pannie, która obiecała wszystkich, którzy Ją wychwalają doprowadzić do nieba”.
Główne zalecenia dla osób, które pragną założyć Żywy różaniec
Człowiek, który stał się członkiem Żywego Różańca powinien odmawiać różaniec codziennie jedną tajemnicę, którą dostaje od zelatora Żywego Różańca.
Lokalny zelator Żywego Różańca ma zachęcać innych ludzi, by włączali się do koła Żywego Różańca.
- Troszczyć się oto, aby w każdej sąsiedniej miejscowości był przedstawiciel Żywego Różańca, aby koordynował i tworzył nowe grupy, wysyłać zdjęcia i sprawozdania o działaniu Wspólnoty Żywego Różańca, informować o łaskach i cudach, które ludzie otrzymali poprzez uczestnictwo w Żywym Różańcu.
Łaski, które otrzymujemy w wspólnocie Żywego Różańca
- Jedność w modlitwie z trzema milionami członków Żywego Różańca na świecie.
- Każdy dzień jest odprawiana Msza Św. w intencji członków Żywego Różańca na całym świecie.
- Członkowie nieustannie modląc się za zmarłych członków Żywego Różańca. Za zmarłych członków Żywego Różańca codziennie jest sprawowana Msza Św.
- Stała pomoc w grupach tworzących Żywy Różaniec.